Tockwith

Church Of England Primary School

`
Creativity. Friendship. Perseverance

 

Governors

 

 

 

Sue Corbett

Appointed by Governing body (Chair)

Term of Office Ends

30/09/2017

Committees

Full Governing Body(Chair)

Resources

School Improvement

 

 

Val Hackforth

Appointed by Governing Body

Term of Office Ends

30/09/2017

Committees

Full Governing Body (Vice -Chair)

Resources

School Improvement

 

 

Jonjo Sanderson

Appointed by Governing Body

Term of Office Ends

30/06/2017

Committees

Full Governing Body

Resources

 

 

 

 

Justin Reeve

Headteacher

Term of Office Ends

31/08/2020

Committees

Full Governing Body

Resources

School Improvement

 

Who's Who

 

 

 

Norman Waller

Appointed by LEA

Term of Office Ends

31/08/2017

Committees

Full Governing Body

Resources (Chair)

 

 

 

 

Angela Jenkins

Appointed by York Diocese

Term of Office Ends

31/08/2020

Committees

Full Governing Body

Resources

 

 

Elizabeth Bamford

Teacher Representative

Term of Office Ends

28/02/2018

Committees

Full Governing Body

School Improvement

 

 

Emma Wright

Appointed by Governing Body

Term of Office Ends

31/08/2019

Committees

Full Governing Body

School Improvement

 

  

Hannah Spurr

Clerk to the Governors

Contact: 01423 358375

hannah.spurr@tockwith.n-yorks.sch.uk

 

 

 

 

 

 

 

 

2016/17

 

 

 

 

 

IMAGE TO FOLLOW

 

 

Tanya Parker

Appointed by Governing body

Term of Office Ends

30/09/2020

Committees

Full Governing Body

School Improvement

 

 

 

Janet Marriner

Appointed by York Diocese

Term of Office Ends

30/09/2017

Committees

Full Governing Body

Resources

 

 

Katya Kingham

Appointed by Governing Body

Term of Office Ends

30/09/2017

Committees

Full Governing Body 

Resources

 

IMAGE TO FOLLOW

 

 

 

 

 

Lucy Ferrari - Coates

Appointed by Governing Body

Term of Office Ends

19/01/2020

Committees

Full Governing Body

School Improvement